26. 6. 2014

Immediate Music - TrailerHead: Nu Epiq

Začiatok letného obdobia znamená pre každého niečo iné, no fanúšikov trailerovej hudby potešila spoločnosť Immediate Music  albumom TrailerHead: Nu Epiq, ďalším dielom do série TrailerHead. Ako zvyčajne, v Immediate Music opäť mierou veľkoleposti nesklamali a ako sme pri týchto albumoch zvyknutí, skladby sú upravené, pozmenené a predĺžené verzie už existujúcich diel, s mohutnými orchestrami, typicky obohatenými o elektronické nástroje . Ich počet je devätnásť a celý zoznam nájdete na konci. Album bol vydaný 27. Mája 2014 a nahrávaný bol Londýnskym aj Pražským orchestrom.
 
Dielo je založené prevažne podľa albumov Dark Hero: Uprising a Quantum. Skladba, ktorú začujete ako prvú, nesie názov "Protectors Of Truth", vychádzajúc z "Vindicator". Za jednu z vrcholných skladieb považujem "This War Must End", ďalšie dielo, kde vládne elektronika. Ako názov napovedá, jedná sa o upravenú "We Made This War", album Dark Hero: Uprising, veľmi populárne dielo, ktoré mimochodom bolo nominované na trailerovú skladbu roka. V novej verzii si môžete vychutnať ešte viac dramatickosti, emócií a akcie, navyše stále sa opakujúci  a stupňujúci motív neomrzí. Ak chcete akciu s ešte tvrdším orchestrom, tak "Saga of the Immortals" je presne pre vás. Ak máte skôr chuť zažiť dramatickosť, kedy sa svet spomalí, tak sa postavte k oknu, založte ruky za chrbát ale predtým si pustite "Dark Times Are Upon Us".  Pôsobivá skladba, ktorá sa z úvodu v tretine prekvapivo zmierni, tajomnosť stále stúpa, v popredí sú strunové nástroje, nasleduje ženský chorál, mierne doplňovaný mužským a následne sa celá skladba stupňuje. Skvelý príklad ťaživých a stále nádherných emócií, ktoré chcete cítiť stále intenzívnejšie. Doplniť ju môžete počinmi  „Virtue At All Costs“ a „Majestic“, vychádzajúcej z "Kingmaker". Jej kompozícia sa veľmi nezmenila, dokonca dĺžka ostala zachovaná, avšak pribudlo mnoho nástrojov a celkovo je tvorená menej „klasickým“ orchestrom. Album obsahuje okrem akčných a veľmi dramatických skladieb aj odľahčujúcu dobrodružnú skladbu "The Unlikeliest Of Heroes" a väčšie množstvo emocionálnych skladieb, ako napríklad "One Destiny To Follow". Skladba je s nádherným ženským zborovým spevom a v tomto štýle je ich v Nu Epiq asi najviac, čím sa tento album do značnej miery líši od ostatných z tejto série.  


Yoav Goren

Čo sa doposiaľ albumov TrailerHead týka, nie je tento až tak hudobne jednotný, ako tie prechádzajúce, no stále dokáže ponúknuť ohromnú dávku epickosti a nádhernej hudby. Viac sa sústreďuje na emocionálne skladby, kde je hojnosť ženských chorálov s fantazijnou tematikou a popri nich mnoho skladieb s agresívnejším, mohutnejším a akčnejším orchestrom, kde je veľká miera elektronických hudobných nástrojov, čiže vhodných skôr pre sci-fi. Ale ako som už hovoril v úvode, opäť skvelé dielo, ktoré je povinnosť mať vo svojej hudobnej knižnici.

 1. Protectors Of Truth
 2. From The Ashes We Will Rise
 3. This War Must End
 4. Purple Heart
 5. Wolf Moon Uprising – Based on "Wolf Moon 2012"
 6. A Life Extraordinary – Based on "How To Control The Dream"
 7. Saga Of The Immortals
 8. Majestic
 9. The Unlikeliest Of Heroes
 10. Translucent
 11. Prologue To A Conquest
 12. Night Of The Avenging Angels
 13. Deliverance For All
 14. One Destiny To Follow
 15. Dark Times Are Upon Us
 16. The Fate Of Our Brave – Based on "Fate Of The World"
 17. Falling Into Inertia
 18. This World Of Wonders
 19. Virtue At All Costs
Celkový čas: 68:58

8/10
Hodnocení článku:

0 komentářů:

Okomentovat

Žádný spam a trolování. Děkuji jinak za hodnotné komentáře. ;)

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Affiliate Network Reviews