16. 11. 2013

The Hobbit: Desolation of Smaug - trailer 3/rozbor/OST informace

V listopadu k nám dorazil další a nejspíše finální trailer na The Hobbit: Desolation of Smaug přibalený k akci pořádanou režisérem, kde se v různých koutech světa internetovým připojením živě hlásili herci z filmu a odpovídali na otázky fanoušků. Pohodová atmosféra byla cítit jako z dob Pána prstenů a na mě nejvíce zapůsobila Evangeline Lilly jako Tauriel. Úsměv od ucha k uchu si musel získat i poslední skeptiky kolem její postavy, samozřejmě myslím z řad fanoušků. Ti ortodoxnější budou nadávat tak jako tak a nejenom na ní, ale celkově na hromadu změn oproti knize. Pokud jde o trailer, tak ten je jednoznačně nejlepší než všechny, co na dosavadní Bilbovo dobrodružství vyšly. Nové záběry, vynikající hudební doprovod, skvěle vybrané dialogy v parádním zakončení Šmakova hlasu. Jít na tohle v dabingu se rovná hříchu. Benedict Cumberbatch září už na takhle malém prostoru a má šanci stát se stejnou ikonou jako Glum. Nyní jsme pro vás tedy připravili takový menší rozbor traileru i s doprovodnými záběry z traileru. Menší obrázky pochází z teaser traileru a mohou poskytnout nápovědu. Pro zvětšení na ně klikněte.Avari: Komu postava přijde jako Bard? Otázkou je, kde se nachází a kam směřuje. Má na lodi sudy s trpaslíky viz první teaser trailer.

Alibero: Hned první scéna a už tak epicky vykreslená, trošku mi to přijde jako z počítačové hry. Souhlas s Avarim, hned mi postava připomněla Barda. 


 
Avari: Bilbo začíná podléhat vlivu Prstenu? V pavoučím zajetí nebude mít asi na výběr v jeho použití a záchraně trpaslíků. Martin Freeman bude ve své roli nejspíše excelovat.

kklepkaa: Jsem zvědavá jak bude prsten Bilba ovlivňovat...

Alibero: Scénu s pavouky jsem si oblíbila hned od chvíle, kdy jsem si o ni v knize přečetla. Čekám strach, husí kůži z pavouků a Bilba hrající si s touhou použít Prsten.Avari: Thorin a jeho majestát. Richard má skutečné charisma pro krále, ale uvidíme, jak herecky zvládne přerod...

kklepkaa: Richard má pro mě podobné charisma jako Viggo v roli Aragorna. Věřím, že nezklame.

Alibero: Bezpochyby skvělý záběr na hrdého Thorina. Těším se až zase zazní jeho hluboký a ohromující hlas.Avari: Bard se už nejspíš setkal s Thorinem, dostal podezření a nyní si jej ověřuje. Zde mu asi dojde, o co trpaslíkům jde. Thorin je následníkem trůnu.Avari: Vynikající práce. Podstatně lépe vypadající než v závěru jedničky.

kklepkaa: Na draka všichni čekáme už pomalu dva roky a stále není jisté, že ho uvidíme celého...

Alibero: Po drozdím probuzení se nám drak Smaug už konečně postupně odhaluje.Avari: Majestátný Erebor. Každý si ho snaží nárokovat, ale boj přijde až o to, co se ukrývá uvnitř.

Alibero: Další nádherný záběr. Jak to jen PJ, že nás vždy zásobí novou, ale vždy dokonalou přírodou. Zřejmě perfektně zvolená lokalita doladěná v počítači. Jako by ty hory k trpaslíkům a tvorům ze Středozemě byly stvořené.Avari: Nádherné Jezerní město plné detailu. Ve vysokém rozlišení to bude radost pohledět, nemluvě o HFR.

Alibero: Kdo by v tak pěkném domě nechtěl bydlet?
Avari: Trpaslíci se v Jezerním městě asi nesetkají se vřelým přivítáním. Pod schody je Thorin a za ním nejspíše Bard. Otázkou je, co čekat od starosty a (asi) jeho poskoka na schodišti. Čeká nás další Gríma nebo bude v Jezerním městě schnilý i starosta. Kdo by se nechtěl dostat k trpasličímu zlatu, že?

Alibero: Přivítání trpaslíků do Jezerního města, podle knihy si pamatuju, že lidé trpaslíky přijali vřele i s náležitou úctou. Pomohou jim i v jejich cestě do Ereboru?Avari: Vedle starosty a jeho pravé ruky nás čeká i Bardova rodina, důležitá to část pro vytvoření jeho charakteru. Snad dostanou i nějaký větší prostor, abychom dokázali ve třetím díle prožívat skutečnou Bardovu motivaci.

Alibero: Na Barda se velmi těším a jsem ráda, že pro něj vyhradili větší prostor než v knize. Záběr, kde je se svou rodinou, není vůbec na škodu.
Avari: Uf, celkem zásadní scéna. Gandalf chycen v Dol Gulduru? Krev na tváři? Dozví se právě zde o Sauronovi a nebo jde o něco s šíleným Thráinem? U Jacksona si člověk nemůže být jistý ničím. Dozvíme se až v kině kam záběr zařadit.

Alibero: Pokud je tohle zásadní scéna, tak jsem opravdu zvědavá o co v ní vlastně půjde. Poznání tedy přijde až v kině a člověka to tam táhne pomocí těchto scén o to víc.Avari: Krásný východ slunce v Jezerním městě. Pro někoho kýč pro někoho umělecký záběr. Miluji paletu barev v Hobitovi. Fantasy jako víno.

Alibero: V traileru nejkrásnější záběr. Jen si to představte, mezi domy probleskávající slunce a kolem padající sněhové vločky, Jezerní město do detailů zpracováné. Petere Jacksone, klobouk dolů!Avari: Ano, ano! Jackson rozehrává svou osudouvou epickou trilogii s několika liniemi a jednou z těch nejdůležitějších je i návrat Saurona. Oko ještě není plné a Temný pán tudíž sbírá síly na závěrečnou bitvu, která nás čeká v Pánovi prstenů.

kklepkaa: ,,I see you..."

Alibero: Návrat Saurona. Epická záležitost pro celý příběh o Středozemi, proto se těšme na to, co ho započalo.Avari: Zničený Dol z úvodu Neočekáváné cesty. Erebor je hned na dohled. Uvidíme, jaký význam město dále dostane.Avari: Tak se nám  Bilbo dostal dovnitř Ereboru. Všude v dohledu jen hromada zlata a drahokamů. Otázkou je, kde máme draka. Je snad pod zlatem? Tolik zlata bude už slušný důvod pro rozpoutání války.

Alibero: Jak si Bilbo poradí se svou novou identitou zloděje? Dokáže přelstít i draka?
Avari: Tak se nám družina dostala za pomocí klíče do Ereboru. Symbol nad dvěřmi nás odkazuje na Arcikam zmíněný v Neočekávané cestě a v tomto traileru, kdy Thranduil Thorinovi říká o tom, jak pátrá po tom, co by mu zaručilo vládu. Právě o Arcikam půjde v první řadě a ten bude důvodem Thorinova pádu...Avari: Skřet nám říká, že jejich doba znova nastává, čímž naráží na Saurona. Legolas následně nebude asi s říznutím váhat, tedy spíše Thranduil. Patří ke skřetům, co sledují Thorina a ví o Sauronovi, takže o něm ví určitě i Azog, tudíž tu může být propojení se závěrečnou válkou Pěti armád. Sauron tahá v pozadí za nitky? Zaráží mě kvality zpracování, kdy nevím, zda jde o masku či CGI. Zuby, kůže a oči naznačují kombinaci obojího. Skvělá práce.

Alibero: Osobně si myslím, že vytvoření skřetů v LOTRovi je realističtější, než v prvním Hobitovi, tudíž jsem zvědavá i na druhý díl.
Avari: Legolas opět na scéně. Spousta fanynek to určitě uvítá. Já jen doufám, že se bude držet na uzdě a nebude další scéna jako s olifantem. To slaňování za pavoukem se ještě dá. :) Na druhém obrázku už Thorinovi zabavil meč z Neočekáváné cesty. I ten bude mít svůj význam.

kklepkaa: Osobně Legolase vítám a méně uvěřitelným scénám se úplně nebráním...

Alibero: Nenávist ze strany trpaslíků je okatá, budou se tak chovat i k Legolasovi jako v Roklince?Avari: Družina se blíží ke vstupu do Ereboru. Zajímá mě to město v pozadí. Je to Dol?

Alibero: Další skvělý záběr se sluncem. Co si asi myslí Thorin a očividně Nori, jenž hledí do dáli?


Avari: Tauriel si dokázala za krátkou dobu podmanit nejednoho diváka a to ji na plátně ještě nikdo neviděl. Jackson vytvořil jeden z nejzajímavějších a nejsympatičtějších charakterů, tak jen doufám, že toho využije.

kklepkaa: Osobně v Tauriel zatím nic zvláštního nevidím. Ukáže až film. :)

Alibero: Tauriel jakožto Evangeline Lilly jsem si velmi oblíbila. Jaká bude, to si už z toho mála můžeme domyslet. Okatá je hlavně její nechuť ke skřetům. A třeba ji přivítáme i jako družku Legolase...Avari: Říkal jsem si, že je mi ten záběr povědomý a taky ano. Scénu jsme mohli vidět v Neočekávané cestě v prologu při ničení Dolu Šmakem. V traileru máme hned tři záběry z této scény. Otázkou je proč. Těžko došly záběry z druhého dílu.

Alibero: Ve Středozemi nejsou zbraně jen nástroje k zabíjení, mají svou historii a jsou nádherně propracované. Třeba toto, nezdá se vám to velmi kreativní? ;)Avari: Arachnofobici budou mít radost. :)

kklepkaa: Při tomhle obrázku se mi vybavuje scéna s Odulou z PP...

Alibero: Frodo a Sam jsou ve scéně s Odulou skvělí, jak na tom bude Bilbo? Přece jenom je to jeho strýc a Martin Freeman má své kouzlo, takže očekávejme zase jiné pojetí.Avari: Vypadá to jako Jezerní město. Napadnou ho snad skřeti a Legolas místním pomůže a nebo půjde o opuštěné městečko na pevnině?

kklepkaa: Špičatý ucho opět v akci :))

Alibero: Legolas nám bude opět předvádět, jaký je zdatný elfí válečník.Avari: Z výtvarného hlediska skvěle řešený Dol Guldur. Rozhodně nejde o místo pro noční táborák.

kklepkaa: Jak znám Smíška s Pipinem, tak těm by asi bylo fuk, kde si opečou slaninku :D
 Avari: Armády a bitvy ke Středozemi prostě patří. Lidé, elfové a nebo trpaslíci si užívali poměrně dlouho míru, ale vše se změní. Jen si říkám, že armáda nejspíš vychází z Dol Gulduru. Nemám žádný vztyčný bod. Budeme sledovat útok Bílé rady už ve dvojce a nebo si to vše Jackson nechá do závěru, kdy budou (asi) paralelně probíhat dvě bitvy - Bitva pěti armád a vyhnání Saurona?

kklepkaa: Jsem zvědavá jak bude výsledná scéna vypadat. V PP to bylo vždy velkolepé...

Alibero: Můžeme se těšit na stejně epické záběry jako v LOTRovi? Není snad člověka, kterého by to nazajímalo. Já věřím, že budou skvělé, jen doufám, že nebudou působit moc počítačově.

Avari: Gandalf prochází kobkami Dol Gulduru nebo těmi, kde jsou uvězněni nazgůlové. Tvar oceli trochu dává vzpomenout na záběr jeho zajetí ze začátku traileru. Druhý obrázek rozhodně ukazuje hroby černých jezdců. Skvěle řešený záběr ukazující Gandalfovi a Radagastovi prolomení hrobů zevnitř.

kklepkaa: Tohle bude zajisté jedna z těch temnějších scén...

Alibero: Nádherně a detailně propracované stromy i kamenná zřícenina Dol Gulduru. Opravdu mi připadá, že na tom obrázku v pravo je tvář? Bude to asi jen záběrem na větve. ;)
Avari: Balin varuje Thorina a říká mu, že o něho má strach. Ve druhém traileru v závěru jsme mohli vidět stejnou scénu, kdy Thorin mluví o tom, jak neohrozí výpravu kvůli zloději a Balin zdůrazňuje Bilbovo jméno. Nejmoudřejší z trpaslíků asi vidí kam jeho král směřuje a není mu to příliš po chuti. Další dva obrázky jen potvrzují vyostření vztahu mezi Bilbem a Thorinem. Někteří si třeba nevšimli, že Thorin už má jiný meč, kdy mu Orkrist zabavili elfové v Temném hvozdu.

Alibero: Vztah Thorina a Bilba je sám o sobě zapeklitý. Půjdou jejich hádky i do krve? Jak tomu zabrání Balin? Myslím, že můžeme očekávat cokoliv, PJ se nebojí zasahovat a dělat příběh emotivnější.Avari: Medděd ve své medvědí podobě. Nemohu se dočkat jeho proměny. Jsem zvědav, jak si s tím trikaři poradili. V záběru by měl pronásledovat trpaslíky s Bilbem a Gandalfem. Ti utečou do jeho domu...

kklepkaa: Snad proměna Medděda nebude do očí bijící.

Alibero: Medděd, jedná z mála opravdu zajímavých a nových postav. Čím nás ve filmu překvapí? Jsem na něj zvědavá stejně jako na Smauga. Hlavně na to, jak se s touto rolí Medděda porve jeho představitel Mikael Persbrandt.

Avari: Pro někoho...no, asi pro většinu nejočekávanější postava z celého Hobita. Stačil hlas Benedicta Cumberbatche, aby si podmanil davy a nalákal i ty, kterým nepřišla na chuť pohádková jednička. Je dost možné, že právě zde bude končit druhý díl.

kklepkaa: Nechtěla bych, aby mi Cumberbatche četl před spaním pohádku... :)

Alibero: Trefa do černého, dokonalejší podobu pro hlas draka Samuga bych si nedokázala představit. To bude husina v kinech! Vítej Benedicte. :)Avari: Už aby to tu bylo! A pak čekat zase rok.

Hodnocení traileru: 

Avari 9/10
Alibero 10/10
kklepkaa 10/10

Přidávám další záběry ve slušném rozlišení. Pro zvětšení opět klikněte na obrázek.


Do toho se nám dnes objevily ukázky ze soundtracku. Z každé skladby si můžete ZDE poslechnout půl minuty, ale nic moc to o výsledku neřekne, snad jen, že hned úvodní skladba začíná poměrně netradičně a temněji. Budeme muset tedy počkat až v prosinci vyjde OST oficiálně. Přidávám i seznam skladeb a povedenou titulní píseň, která mě dostala hlavně textem, ale více až v samotné recenzi OST. Co Vy říkáte na píseň?Disk 1

Klasické vydání
 1. The Quest for Erebor
 2. Wilderland
 3. The House of Beorn
 4. Mirkwood
 5. Flies and Spiders
 6. The Woodland Realm
 7. Feast of Starlight
 8. Barrels Out of Bond
 9. The Forest River
 10. Bard, a Man of Lake-Town
 11. The High Fells
 12. The Nature of Evil
 13. Protector of the Common Folk

Disk 2

Speciální edice
 1. Thrice Welcome
 2. Girion, Lord of Dale
 3. Durin's Foke
 4. In the Shadow of the Mountain
 5. A Spell of Concealment
 6. On the Doorstep
 7. The Courage of Hobbits
 8. Inside Information
 9. Kingsfoil
 10. A Liar and a Thief
 11. The Hunters
 12. Smaug
 13. My Armor Is Iron
 14. I See Fire (Ed Sheeran)
 15. Beyond the Forest 
Hodnocení článku:

0 komentářů:

Okomentovat

Žádný spam a trolování. Děkuji jinak za hodnotné komentáře. ;)

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Affiliate Network Reviews