3. 6. 2013

Uncharted 3 : Drake's Deception - Greg Edmonson

Co začalo celkem nevinně, a překvapením v podobě první hry, se přesunulo k velkolepé hollywoodské jízdě v Among Thieves a vyšperkované (prozatím) závěrečným třetím dílem pod názvem Drake’s Deception. Nemá asi moc smysl chodit kolem horké kaše, všichni osudy populárního lovce pokladů znáte. Jde vlastně o interaktivní podobu Indiany Jonese a dost možná o nejlepšího pokračovatele Indiho odkazu nehledě na médium. Naughty Dog možná určil směr jakým hry budou pokračovat, ať se nám to líbí nebo ne. Podařilo se jim sérii vypilovat takřka k dokonalosti a pomalu se dostáváme do bodu, kdy technika nebude limitovat představivost a originální nápad bude ceněn zlatem.


 Proč zrovna zmiňuji originální nápady je ten, že hudba následuje a přesně kopíruje i samotnou hru. Už jinde je zmiňováno, že skok, který učinil druhý díl od toho prvního u třetího nehrozí, spíše šlo o vyladění stávajícího. Nečekal bych tedy žádnou revoluci a v tomhle je to stejné i u samotného alba k Drake’s Deception. Greg Edmonson vzal původní dva soundtracky a u třetího dílu všechny známe motivy znova nahrál a poupravil. Přinesl i pár nových nápadů, ale pokud máte předchozí album, tak se moc nevyplatí investovat do tohoto. Abyste poznali skutečně nějaký rozdíl, tak byste museli mít oba soundtracky puštěné po sobě. Témata mezi sebou splývají, což není příliš dobře, člověk se nestíhá orientovat, co vlastně zrovna hraje za skladbu. Krom (opět) upraveného hlavního motivu v “Nate’s Theme 3.0″ si člověk těžko vybere nějakou oblíbenou skladbu. Velkou převahu mají arabské instrumentace s tympány a vokály, což je samozřejmé, vzhledem k tomu, kde se samotná hra odehrává.


Vím, že výše zmíněné spíše vyznělo jako silná kritika, ale mám sérii Uncharted rád. Za plus rozhodně považuji, že je použit orchestr a elektronika je omezena na minimum. Nahrávka je plně melodická s etnickým nádechem plná fanfár. Zajímavě zní i použití elektrickým kytar společně s dechovými nástroji. Potěší i samotná délka, která činí přes dvě hodiny, tím bychom se ale opět dostali k podobnosti skladeb a nepřílišné rozeznatelnosti mezi sebou. Za poslech album rozhodně stojí, pokud tedy nemáte druhý díl. Škoda ale nevyužitých možností. Plusové body jsou hlavně za délku a profesionalitu.CD1
 1. Nate’s Theme 3.0
 2. Atlantis Of The Sands
 3. The Setup
 4. Small Beginnings
 5. Bazaar Brawl
 6. The Settlement
 7. Badlands
 8. As Above, So Below
 9. Iram Of The Pillars
 10. Arachnophobia
 11. The London Underground
 12. Mind Games
 13. Sink Or Swim
 14. The Empty Quarter
 15. Boarding Party
 16. Second-Story Work
 17. Maritime Malfeasance
 18. Drake’s Return
 19. Shootout
 20. Oh No Chateau
 21. Science And Magic
 22. Museum Bust
 23. Searching For Sully
 24. The Caravan
 25. Pursuit
 26. Something Better
CD2
 1. East End Boys
 2. Marlowe, I Presume?
 3. Cruisin’ For A Bruisin’
 4. The Rub’ al Khali
 5. The Streets Of Ubar
 6. Reckless - Powerplay (Thorn Remix)
 7. Secret Order
 8. Marlowe’s Revenge
 9. Dreamer’s Of The Day
 10. Science And Magic - Powerplay (Thorn Remix)
 11. Ambushed
 12. Abducted
 13. Reckless
 14. A Plane To Catch
 15. Nowhere To Run
 16. The Streets Of Yemen
 17. Stowaway
 18. Iram Of The Pillars - Powerplay (Bricker remix)
Celkový čas : 120:29
Uncharted 3 - Nate\’s Theme 3.0

7/10
Hodnocení článku:

0 komentářů:

Okomentovat

Žádný spam a trolování. Děkuji jinak za hodnotné komentáře. ;)

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Affiliate Network Reviews