3. 6. 2013

Ocelová pěst - Danny Elfman

Překvapení loňského roku, Ocelová pěst, patřil k nejlepším blockbusterům zmíněného ročníku. I mě uhranul tenhle příběh kombinující prvky Rockyho a Transformers. Rodinná podívaná za sto milionů v USA komerčně zklamala, ale nahradila si to ve světě, kdy celkové tržby činí skoro 300 milionů dolarů. Čas ukazuje, že film je skutečně nedoceněnný a je neprávem ve stínu třetích Transformerů. Hugh Jackman válí jako otec toužící po úspěchu a penězích, přičemž je schopen prodat i svého syna, jen aby dosáhl svého. Samozřejmě by to nebyl Hollywood a tak jsme ve dvou hodinách svědky nápravy charakterů a vrácení se k rodinným hodnotám. Během těchto událostí a napínavých soubojů v ringu nám dělá společnost i  hudba od Dannyho Elfmana, který je znám spíše jako dvorní skladatel Tima Burtona.

1007-film-review-real-steel_full_600

V Ocelové pěsti se dočkáme docela netradičního pojetí soundtracku, kdy jsou skladby založeny silně pop-rockově s rytmickým bicím. Dále je to kombinace “španěly” s orchestrem navozující rodinnou idylku s až country nádechem s občasným piánem. Hlavní téma v “Charlie Trains Atom” je skvělé, chytlavé, v pozadí doplněné o elektrickou kytaru s gradujícími houslemi a fanfárami. Rozhodně jde o téma, které by se mohlo zařadit mezi ty nejoblíbenější, především pokud jde o telefonní vyzvánění atd.

dakota-goyo-and-hugh-jackman

Danny Elfman překvapil a po slabém Terminátorovi Salvation přichází s povedeným soundtrackem. Délka je možná slabší a prospěla by i větší zásoba dalších melodií, ale film samotný je tvořen hlavně písničkovým soundtrackem, což se nedá tudíž chápat jako přílišné minus. Hudba je místy uderná a hlavně v kině způsobí nejedno mrazení v zádech. Pokud jste film neviděly v kině, tak doma soundtrack už tolik nevynikne.

01. Charlie Trains Atom
02. On The Move
03. Into The Zoo
04. Why We’re Here (Feat. Vocal By Poe)
05. Meet Atom
06. It’s Your Choice
07. Safe With Me
08. Atom Versus Twin Cities
09. … For A Kiss
10. Get In The Truck
11. Bonding
12. Twin Cities’ Intro
13. Parkway Motel (Feat. Vocal By Poe)
14. This Is A Brawl
15. You Deserve Better
16. Into The Ring
17. Taking A Beating
18. Final Round
19. People’s Champion


Celkový čas : 42:27
Real Steel - Charlie Trains Atom

7,5/10
Hodnocení článku:

0 komentářů:

Okomentovat

Žádný spam a trolování. Děkuji jinak za hodnotné komentáře. ;)

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Affiliate Network Reviews