10. 11. 2014

Future World Music - Pulse of Life

Skvostná spoločnosť Future World Music nám opäť priniesla jeden z najlepších albumov roku. Samozrejme sa jedná o kvalitnú prácu a trúfam si povedať, že s TrailerHead: Nu Epiq zatiaľ hovoríme o jednom z dvoch najlepších albumov pre rok 2014. Pracovali na ňom skladatelia Aram Mandossian, Armen Hambar a Vlado Hudec. Len pre zaujímavosť, jedná sa o druhú spoluprácu Future World Music a skvelého slovenského skladateľa Vlada Hudeca. Obrázok albumu navrhol Daniel Kvasznicza. Podľa Armena Hambara má hudba v albume vyjadrovať prepojenie času, priestoru a vesmírnych telies s našim srdcom a vedomím.

Celý album Pulse of Life obsahuje osemnásť skladieb a mnohé z nich vám skúsim trochu priblížiť. Ako je u tejto spoločnosti bežné, používa prevažne čisté orchestre s tými najkrajšími nástrojmi, mohutnými a prekrásnymi chorálmi, ale neboja sa ani elektroniky. "Space and Time" je prvá skladba albumu, uvíta vás klavírom a strunovými nástrojmi, potom sa pridá výrazný ženský spev a ku koncu ju nahradí kombinovaný chorál. "Larger Than Life" je tvorená v prvých dvoch tretinách len samotným orchestrom a melódia je práve do poslednej tretiny, kde spieva prevažne mužský zbor. Ďalej sa dostaneme k viac dramatickým skladbám s vážnejším nádychom. "Emancipation" obsahuje trošku elektroniky, zaujímavé je striedavé prekrývanie mužských a ženských chorálov v druhej polovici. Skladba "Thrill of the Game" značne vyčnieva spomedzi ostatných. V albume je jedna z najlepších a má najrýchlejšie tempo. Je živá a vďaka svojmu dramaticko-akčnému štýlu je vhodná pre trailer na film žánru akčný alebo sci-fi.

 "Darkest Hour" je skladba s množstvom elektroniky a ako napovedá názov, je skutočne so značne temným nádychom, odrážajúc sa to či už v zbore, rytme, alebo nástrojoch. V diele "Pillars of Eternity" dominuje ženský chorál tvoriaci značne tragickú a zároveň heroickú atmosféru, možno sa jedná o najemocionálnejšiu skladbu albumu. Záverečná skladba albumu je "Written in the Wind“. Výrazné sú v nej dychové nástroje, hlavne na začiatku, neskôr sa pridajú husle a od prvej polovici opäť krásny heroický zbor.

Future World Music pre mňa patria do štvorky najlepších produkčných spoločností trailerovej hudby, hneď vedľa legiend ako Immediate Music, Two Steps From Hell a Audiomachine. Tento album je dôkaz, že je to oprávnené. Neostáva než sa tešiť na ďalší, ktorý sa už pripravuje.

  1. Space and Time
  2. Larger Than Life
  3. The Ascent
  4. Pulse of Life
  5. Emancipation
  7. Darkest Hour
  8. From Humble Beginnings
  9. Walk of Victory
10. Frozen
11. Deadfall
12. Singularity
13. Necrosis
14. Pillars of Eternity
15. Countermeasure
16. Point Zero
17. Written in the Wind
18. Stroke of Luck

8/10
Hodnocení článku:

0 komentářů:

Okomentovat

Žádný spam a trolování. Děkuji jinak za hodnotné komentáře. ;)

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Affiliate Network Reviews