11. 5. 2014

Novinky, trailery, tržby, soundtracky č. 5

Na úvod článku se podívám mezi seriály, protože televizní stanice pomalu oznamují, co nás čeká a nemine na podzim. Pár překvapení se dostavilo, ať už jde o prodloužení nebo zrušení několika seriálů. Tím největším překvapením je bezpochyby prodloužení tragédie (myšleno po kvalitativní stránce) pod názvem The Beauty and the Beast od The CW. Opravdu mi hlava nebere, že třetí řada téhle pitominy dostala zelenou (ano, na zahraničním trhu je po tomhle celkem poptávka), přičemž z The Tomorrow People se stala postupně slušná sci-fi. Tím jsem Vám napověděl, že tento seriál nám milá The CW zrušila, vedle něho i další sci-fi pro děvčata a to Star-Crossed, které až bolestivě připomíná Upíří deníky posledních řad. Aspoň, že poměrně slušná ptákovinka The 100 se udržela pro druhou řadu. Na poměry stanice jde o celkem špinavý seriál bez nějakých těch modelů. Uvidíme co dál. Potenciál je velký, ale finance už asi moc ne. Největší odezvu udělalo potvrzení seriálu Flash, spin-offu Arrowa. Ten si dost hlasitě řekl o třetí řadu a taky ji dostal. Arrow se postupně dostal nejen na vrchol sledovanosti této stanice, ale i na ten kvalitativní. Sice nám to občas šustí papírem a telenovelou, ale vše jede na plné obrátky, takže proč ne. Zajímavě vypadá i další podzimní novinka The Messengers. Uvidíme, co vypadne z iZombie, kde nám titulní postava mladé studentky medicíny pojídá v márnici mozky, aby nevypadala jenom mladě, ale zároveň aby "vstřebala" vzpomínky z oné pochutiny díky níž dokáže řešit vraždy zemřelých. Připomíná Vám to něco? Mně Tru Calling.


Za to NBC prodloužila na třetí řadu povedeného Hannibala, což jen kvituji. Dokonce byhom se konečně měli dočkat Constantina v seriálové podobě. Co mě v nabídce dále zaujalo, tak mimozemské drama The Whispers, kde budou využívat vesmírní návštěvníci děti k vraždám, aby tím připravili Zemi na obsazení. Forever od stejné stanice nabízí doktora Henryho Morgana, který je z nějakého důvodu nesmrtelný a už dvě stě let se prochází mezi námi. Vyšetřuje zločiny společně s policistkou Jo a přitom se snaží přijít na svůj "dar".
 
The Whispers


Agent Carter bude pokračovat v rozšiřování Marvel universa. Děj se bude odehrávat po druhé světové válce a založení Shieldu. Přidávám i oficiální synopsy, která před chvílí vyšla.

"Píše se rok 1946 a nastanuvší mír uštědřil Peggy Carter silnou ránu, když je nyní zatlačována do pozadí muži vracejícími se z války za oceánem. Při práci pro tajnou organizaci SSR (Strategické a vědecké rezervy) tak musí Peggy vybalancovat své administrativní povinnosti s plněním tajných misí pro Howarda Starka."

Měli bychom dostat i stejné herecké obsazení jako v Captain America: První Avenger. Otázkou je, co na to Tommy Lee Jones. Dobrou zprávu obdrželi i fanoušci seriálu Revenge, kdy si pomstu vychutnají ve čtvrtém chodu. Horší je to s Castlem, který sice sedmou řadu dostal, ale zda má ještě co nabídnout, když už je snad vše vyřešeno, to je otázka. Bohužel fanoušci seriálu Dracula mohou smutnit, protože NBC hodila projekt přes palubu a druhé řady se nedočkáme. A podzimní Gotham od Foxu už je celkem povinnost. Snad to nepo...kazí. Z tohoto studia mě zaujal snad už jen detektivka Gracepoint, jehož název je odvozen od pobřežního města kam dorazí nový detektiv Emmett Carver.  K sobě dostane Ellie Miller, která si brousila zuby na vedoucí místo. Tohle ale musí hodit za hlavu, protože společně musí vyřešit několik záhadných vražd, které město šokují. Každý se stává podezřelým.


 • Nyní od seriálu k filmu. Třetí Insidious převezme Leigh Whannell. James Wan se soustředí na Rychle a zběsile 7, přesto nemusíme mít takové obavy. S Whannelem jsou dobří kamarádi už od školy a pracují spolu už od hitu SAW. Whannell si vedle psaní scénářů, hereckých kraťasů zkusí i režisérskou židli. Snad to dopadne lépe než letošní Transcedence, kdy si kameraman myslel, že z něho bude druhý Nolan .... a nebyl. Premiéra ohlášená na 3.4. 2015.


 • Evidentně chce režírovat každý a vyjímkou není ani Roberto Orci. Ten si brousí zuby na Star Trek 3, jak J.J. Abrams utekl ke konkurenčím Hvězdným válkám. Paramountu se do toho příliš nechce, ale za Orcim stojí Skydance. Bude to ještě zajímavé. Snad Orci neukončí slušně rozjetou Enterprise. Asi by se nechtělo znova cestovat časem kvůli novému rozjezdu série.


 • Chcete dalšího Bournea? Ehm, po posledním filmu ani ne. Jeremy byl sice slušná náhrada za Damona, který by si roli znova zopakoval pokud se vrátí k režii i Greengrass, ale tím asi pozitiva končí. Přesto studio pokračování spin-offu nadále chystá a scénář dostal na starost nováček Andrew Baldwin.


 • V poslední době mě nejvíce zarazila informace, že se chystá (možný) remake Smrtonosné zbraně. V Hollywoodu se asi zbláznili. Podle nástřelu by se děj měl točit kolem mladého policisty, jenž se chce vyrovnat otci. Podle odhadu by se mělo jednat o Riggsova syna. U role figuruje jméno Chrise Hemswortha alias Thora. Spekulace se točily i kolem angažování Lina na pozici režiséra, ten to ale popřel. Pokud tam nebude naše stará dvojka a nezachová se kouzlo původních filmů, tak o pokračování této akční legendy opravdu nestojím.


 • Další remake, který se na nás valí, je opětovné probuzení Mumie. Po Lenu Wiesmanovi od projektu utekl další režisér a to Andrés Muschietti. Ten dal Universalu sbohem díky rozdílům v představě kudy by se měl film ubírat. On chtěl temnější pojetí a studio další dobrodružství pro celou rodinu. Hm, nebyl by ale takový remake úplně zbytečný? Třikrát to stačilo, ne? Premiéra stanovena na 22.4. 2016.


 • Spielberg nedá s mimozemštany pokoj a opět to do diváků pálí co to jde. V létě startuje nový seriál z jeho produkce pod názvem Extant. Astronautka Molly Woods v podání Halle Berry si z vesmíru přiveze nepěkný dáreček - těhotenství. Jak je to možné, když byla rok ve vesmíru sama? No, asi sama nebyla. Takže další nic neříkající teaser je na světě. Přesto jsem zvědav, co z toho vznikne.


 • Do kin se chystá další (s)hit. Ano, mám rád ironii. Takže co jím je? Přeci Strážci vesmíru. Lionsgate asi doufá, že z toho vytříská hromadu peněz, ale proč ne. Minimálně figurky půjdou na dračku. Nejspíš se pojede na vlně, kterou přináší Godzilla, která už za týden mohutně vymete kina. Pokud se něčeho bojím, tak informace z tiskové zprávy, kde studio píše, že snímek bude u nich v dobrých rukách, protože.....protože mají na kontě hitovky jako Stmívání nebo Hunger Games.


 • Skladatel Andrew Lockington (Percy Jackson: Sea of Monsters) se postará o hudbu k thrilleru Incarnate s Aaronem Eckhartem v hlavní roli. Příběh bude pojednávat o netradičním exorcistovi, který se ponoří do podvědomí malého chlapce, jenž je posedlý starověkým démonem. Premiéra stanovena na 8. ledna 2015. Snad nepůjde o podobné béčko jako letošní Já, Frankenstein.


 • John Debney podepsal smlouvu na tvorbu soundtracku k televizní mini-sérii Houdini, jenž bude pojednávat o životě nejslavnějšího kouzelníka všech dob, jehož obličej bude mít podobu Adriana Brodyho. Jeho manželku Bess si zahraje Kristen Connolly.

 • Společnost Disney, ke dvacátému výročí jejich animovaného hitu Lví král, vydá takzvanou The Legacy Collection, která bude obsahovat vedle všech písní i 30 minut dosud neslyšené hudby Hanse Zimmera včetně demo nahrávek. Pro Zimmera je to stále jediný Oskar, který za svou dosavadní tvorbu získal. Vydání alba je naplánováno na 24. června 2014, ale Amazon už umožňuje předobjednávky. Seznam skladeb pod obalem.

Disc 1:

1. Circle of Life/Nants’ Ingonyama – Carmen Twillie, African Vocals Performed by Lebo M
2. Didn’t Your Mother Tell You Not to Play With Your Food
3. We Are All Connected
4. Hyenas in the Pride Land
5. I Just Can’t Wait to Be King – Jason Weaver with Rowan Atkinson and Laura Williams
6. Elephant Graveyard
7. I Was Just Trying to Be Brave
8. Be Prepared – Jeremy Irons with Whoopi Goldberg, Cheech Marin and Jim Cummings
9. Simba, It’s to Die For
10. Stampede
11. Mufasa Dies
12. If You Ever Come Back We’ll Kill You
13. Bowling for Buzzards
14. Hakuna Matata – Nathan Lane, Ernie Sabella with Jason Weaver and Joseph Williams
15. We Gotta Bone to Pick With You
16. Kings of the Past
17. Nala, Is It Really You?
18. Can You Feel the Love Tonight – Joseph Williams and Sally Dworsky with Nathan Lane, Ernie Sabella and Kristle Edwards
19. Remember Who You Are
20. This Is My Home
21. The Rightful King

Disc 2:

1. The Morning Report – Performed by James Earl Jones, Jeff Bennett and Evan Saucedo
2. Warthog Rhapsody’ Performed by Nathan Lane and Ernie Sabella
3. We Are All Connected (Score Demo)
4. I Was Just Trying to Be Brave’ (Score Demo)
5. Stampede (Score Demo)
6. Mufasa Dies (Score Demo)
7. This Is My Home (Score Demo)
8. The Rightful King (Score Demo)
9. Circle of Life (Instrumental Demo)
10. Circle of Life – Elton John
11. I Just Can’t Wait to Be King – Elton John
12. Can You Feel the Love Tonight (End Title) – Elton John

 • Skladatel James Newton Howard připravuje s režisérem Edwardem Zwickem životopisné drama  Pawn Sacrifice. Jejich spolupráce přinesla kýžené ovoce už povedeným Krvavým diamantem. Snímek se bude odehrávat v době vrcholící Studené války, kde mezi sebou budou na šachovém poli soupeřit Američan Bobby Fischer (Tobey Maguire) a ruská ikona Boris Spasskij (Liev Schreibe). Jelikož je snímek založen na skutečných událostech, tak už nyní víme, kdo vyhraje. Díky tomu, že je film ze Spojených států, bychom to věděli i tak. V tom by byl čert, aby Rusko vyhrálo. A to platí i obráceně. Howard má letos poměrně napilno, protože za měsíc tu máme Maleficent s Angelinou Jolie a v listopadu další díl Hunger Games.


 • V krátkosti nakousnu tržby za tento víkend. Velkým hitem je za mořem komedie se Zacem Efronem pod názvem Neighbors (Sousedi). Luxusní výsledek s 51 miliony za víkend při rozpočtu 18 mega, jinak se to nazvat nedá. Ze světa si Sousedi připsali dalších 34 mega, celkově tedy 85 milionů dolarů. Za to zklamáním jsou výsledky z USA a Kanady pro druhého Pavoučího muže. Pokles o 60% zapříčinil, že si nyní připsal 37 milionů a celkově z onoho trhu 148 mega. Co ale Spider-Mana může těšit, tak výsledky ze světa. Zde jede jak mašina a celkově je už za hranicí 550 milionů dolarů. Captain America 2 je na pětce a celkově atakuje 700 milionů dolarů ze světa. Pro Disneyho jde o druhý nejlepší výsledek v Číně hned po třetím Iron Manovi. 116 milionů z tamního trhu mluví za vše.


 • A pokud se chcete na závěr zasmát, tak doporučuji interview s Michaelem Fassbenderem a Jamesem McAvoyem. A možná dorazí i Hugh Jackman. Smrtící trojice. :)


Hodnocení článku:

0 komentářů:

Okomentovat

Žádný spam a trolování. Děkuji jinak za hodnotné komentáře. ;)

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Affiliate Network Reviews