3. 6. 2013

Merlin season 2 - Rob Lane, Rohan Stevenson


K seriálu Merlin jsem se dostal čistě náhodou a s určitou podezíravostí na seriálový odpad s mladými herci. O to více jsem byl překvapen, jak děj plyne, postavy jsou přijemné (až na otravnou Guinevru), efekty ujdou a postupně se zlepšují. Tím nejlepším ale není výše zmíněné, je jím hlavně hudba, která je na seriálovou tvorbu až neuvěřitelná. Co bylo v první sérii naznačeno, se tu potvrdilo - velkolepá orchestrální hudba, která si nezadá s jakýmkoli hollywoodským filmem.merlin-knights-4x3
Robert Lane a Rohan Stevenson se znají už ze společných prací na jiných projektech (“Who Killed Tutenkahmun”) a oba už mají za sebou několik nominací, ať už jde o Emmy nebo Zlatý Globus. V Merlinovi nám přinesli instrumentální soundtrack bez použití elektroniky, ale přitom s velkým zastoupením mužských sborů, což je především patrné u druhé skladbySigan’s Revenge” nebo u závěrečné “Finale”, jenž nám představí i neuvěřitelně dojemný a kouzelný motiv pro Artuše a Guinevru, který je naznačen už v “Gwen and Arthur”. Tenhle motiv z hlavy jen tak nedostanete, to slibuji.

Některé skladby (“The Forged Seal”) jsou i komediálně hravé až parodické. Odlehčují děj přesně, jako některé scény v samotném seriálu. Za zmínku stojí určitě i povedený track “Gaius Arraigned”, který má na svědomí James Gosling. Jedná se o jeho jedinou skladbu na albu, ale i tak je stojí za zmínku svým smutným koncem za doprovodu smíšených sborů.
merlin-season-2-promo-3

I přesto, že některé skladby se podobají Silvestriho Beowulfovi (“The Machinations Of Cedric”), se jedná o originální dílo plné nápadů a rozhodně ho mohu doporučit k poslechu. Seriál není kdovíjaký skvost, ale hudbu má parádní. Sice mohl být soundtrack o nějakých deset minut delší, ale nejedná se o takovou tragédii jako v případě nevyužitého potenciálu Hvězdné pěchoty.

1. Main Titles
2. Sigan’s Revenge
3. The Attraction of Evil
4. Gwen & Arthur
5. Avalon
6. The Substitute Knight
7. The Joust
8. Myror the Assassin
9. Lancelot Leaves
10. The Machinations of Cedric
11. The Mark of the Raven
12. Sigan’s Tomb
13. Settlement Attack
14. Gaius Arraigned (
James Gosling)
15. Farewell to Gwen
16. The Forged Seal
17. Lancelot’s Heroism
18. Morgana’s Nightmares
19. Hiding Excalibur
20. Finale


Celkový čas : 52:45
Merlin : Season 2 - Gaius Arraigned

8/10
Hodnocení článku:

0 komentářů:

Okomentovat

Žádný spam a trolování. Děkuji jinak za hodnotné komentáře. ;)

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Affiliate Network Reviews