3. 6. 2013

Princ z Persie : Písky času - Harry Gregson Williams

Po úžasném soundtracku k filmu Království nebeské, se zdála být volba Harry Gregsona-Williamse jako skladatele pro očekávaný trhák jako více než ideální. Škoda, že se nadšení nepotvrdilo. Sice se jedná o lepší kus než byl Green Lantern od Jamese Newtona Howarda, ale ne o tolik, aby byl člověk spokojený.


První skladba nás naláká na perkuse, orchestr s elektronikou a středovýchodní zvuk, dokonce se dočkáme i povedeného ústředního motivu, ten ale bohužel zůstal zcela nevyužit po celé album. Ve filmu hudba sice funguje, ale tady je nezajímavá a stejná. Na pár výjímek není moc o co stát. Hudba se tváří velkolepě, opak je ale pravdou. Vše splývá v jeden celek díky stejné instrumentaci a vše na prázdno řinčí. Prostě stejný případ jako Lantern, jen s tím rozdílem, že tady motiv je a dokonce i jedna skladba, která skutečně stojí za vychválení, a tou je Raid On Alamut. Začíná vcelku zajímavě, ale postupně se přesune do melodické akční roviny a ukáže to lepší z Williamsovi tvorby, kde se dočkáme i sboru. O to víc zamrzí, že v tomhle duchu není celé album. Stejné akční téma nás provází i ve skladbě The Sand Glass Chamber.

dastan-a-tamina

Ač se zdá, že jsem příliš tvrdý a po prvním poslechu nebudete asi souhlasit, tak tomu dejte čas a uvidíte, že album vlastně nic nepřináší, krom přibližně dvou skladeb. Vše je stejné a takové mrtvé. Album zakončuje píseň I Remain od Alanis Morissette, která se nese ve stejném duchu jako samotné album - nic moc. Další promarněná příležitost na perfektní a velkolepý soundtrack a tady je to hodně cítit.

prince-of-persia-the-sands-of-time1
 1. The Prince of Persia
 2. Raid on Alamut
 3. Tamina Unveiled
 4. The King And His Sons
 5. Dastan And Tamina Escape
 6. Journey Through The Desert
 7. Ostrich Race
 8. Running From Sheikh Amar
 9. Trusting Nizam
 10. Visions of Death
 11. So, You’re Going To Help Me?
 12. The Osasis Ambush
 13. Hassansin Attack
 14. Return To Alamut
 15. No Ordinary Dagger
 16. The Passages
 17. The Sands Of Time
 18. Destiny
 19. I Remain - Alanis Morissette
Celkový čas : 66:27
Prince of Persia - Raid On Alamut

6/10
Hodnocení článku:

0 komentářů:

Okomentovat

Žádný spam a trolování. Děkuji jinak za hodnotné komentáře. ;)

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Affiliate Network Reviews