30. 11. 2013

Hunger Games: Vražedná pomsta (The Catching Fire) - James Newton Howard

Lionsgate si může mnout ruce. Opět se mu povedl zásah do černého a vypadá to, že druhý díl série Hunger Games bude ještě úspěšnější než jednička. Opatrně se mluví dokonce o prolomení jedné miliardy na tržbách, což by byl fantastický výsledek. Těžko říct, zda zasloužený, ale i tak se mi film z většiny líbil, především tedy psychologická první polovina. Souboje v aréně už byly spíše nudné. Od režiséra Constantina nebo filmu Já, legenda bych čekal něco víc v akčních scénách. Části mimo arénu jsou opravdu vynikající, dokonce se ubralo i na stupidně výstředních kostýmech, které mě iritovaly v prvním díle. Tahounem je samozřejmě velice populární a krásná Jennifer Lawrence. Ani další herci příliš nezaostávají, takže v dalších dílech budeme moci sledovat nárůst odporu vůči totalitě se slušně rozjetými vztahy. Politickou linii radši vynechám. Přesunu se tedy rovnou na skladatelskou židli, kde se opět usídlil James Newton Howard. Ten byl potvrzen v říjnu 2012. Na albu měly být i tři speciální písně od Eda Sheerana, ale Lionsgate je nakonec zamítl. Sheeran si letos spravil chuť až s druhým Hobitem, ke kterému složil ústřední píseň.




Po sterilním prvním díle Howard překvapil a přinesl atmosférický a soustředěný soundtrack, spíše určený pro hlubší poslech. Howard ve většině ignoruje první díl, přináší ho spíše okrajově a dává přednost novým emocím a zážitkům. Původně byl pro druhý díl plánován Danny Elfman, jenž byl nucen odejít díky velkému vytížení. Je to zajímavé z toho hlediska, že Howard a Elfman jsou naprosto rozdílní skladatelé, tudíž se výsledný obraz filmu mohl u obou naprosto lišit. Pokud zde čekáte akčnější skladby, tak budete zklamáni. Akci můžeme slyšet částečně v poslední třetině alba v „The Games Begin“, „The Fog“ nebo „Monkey Mutts“. V jejich provedení se opět kombinuje orchestr doplněný o syntetické ostinato. Akce není ale protnuta přes celou skladbu, spíše zabírá přibližně 50% délky. Pokud bych to měl přepočítat na celé album, tak akční položka zabírá asi 20%, možná méně.




Středobodem, pokud se to dá vůbec říci, se stal motiv v „I Had To Do That“ nebo v „Katniss is Chosen“ za pomoci jemného ženského vokálu. Sice ústřední znělkou filmu je „Horn of Plenty“, která nechybí ani zde, ale skladba má půl minuty a motiv není dále přítomen. Přesto se jedná o to nejvýraznější na albu, které se nedá poslouchat jednotlivě, ale je vytvořeno čistě pro potřeby filmu. Proto skladby nedokáží přesně fungovat při samostatném poslechu. Je těžké najít byť jen jedinou skladbu, co by utkvěla v hlavě a měli jste nutkání si ji vícekrát poslechnout. Taková tu snad ani není. Záleží tedy na Vás, zda upřednostňujete jednotlivost či komplexnost podřízenou obrazu. Vedle nich funguje slušně i takový motiv „Katniss“ dále slyšitelný v „Treetops“.




The Catching Fire je povedený film a ve srovnání s předchozím dílem o dost před ním pokud jde o kvalitu. Hudba je v něm celkem nevýrazná a slouží spíše na atmosférický doplněk k obrazu. Během sledování filmu jsem si hudební doprovod uvědomil snad asi třikrát. Podvědomě ho ale vnímáte a slouží k doplnění emocí na scéně ve skrytu. Při samostatném poslechu nastává problém, protože vyžaduje od posluchače soustředěnost. Hodnocení je proto silně subjektivní záležitost a nedokážu přesně odhadnout, zda se většinovému posluchači nahrávka zalíbí a dá ji šanci. Možná to chtělo trochu ubrat na délce alba, aby se nám to neslévalo dohromady. Přesto je výsledek emocionálnější než v předchozím díle, kdy se Howard ani příliš nevykrádá, i když bych nedal ruku do ohně za to, že jsem tam občas slyšel něco z Bourne Legacy a v "The Fog" (od 4:02) i něco z Temného rytíře.

Tržby v USA : 297 milionů dolarů (zatím)
Tržby z USA - inflace : ---
Tržby za víkend : 158 milionů dolarů
Tržby celosvětově : 573 milionů dolarů (zatím)
Rozpočet : 130 milionů dolarů
Oscar : ---
Premiéra : 22.11. 2013
Distributor : Lionsgate
Délka : 146 minut
Žánr : akční, drama, sci-fi, fantasy

1.  Katniss 1:42
2.  I Had To Do That 2:22
3.  We Have Visitors 3:01
4.  Just Friends 1:29
5.  Mockingjay Grafitti 1:44
6.  The Tour 5:56
7.  Daffodil Waltz 0:26
8.  Waltz in A Op. 39, No. 15 0:43
9.  Fireworks 3:05
10.  Anthem 0:36
11.  Peacekeepers 5:55
12.  Prim 2:08
13.  A Quarter Quell 2:05
14.  Katniss Is Chosen 3:18
15.  Introducing The Tributes 1:29
16.  There s Always A Flaw 1:48
17.  Bow And Arrow 1:07
18.  We re A Team 1:52
19.  Let s Start 2:02
20.  The Games Begin 4:43
21.  Peeta s Heart Stops 2:10
22.  Treetops 1:22
23.  The Fog 1:58
24.  Monkey Mutts 4:44
25.  Jabberjays 1:33
26.  I Need You 3:57
27.  Broken Wire 3:53
28.  Arena Crumbles 1:43
29.  Good Morning Sweetheart 3:07

Celková délka: 71:58

7,5/10 

25. 11. 2013

Xandria - Neverworld's End

Dalším slibným přírustkem mezi symfonickým metalem je bezpochyby německá kapela Xandria. Sice hraje už řádku let (1994 - současnost), ale teprve albem Neverworld's End se přihlásila celkem razantně o korunu v tomto žánru. Po "konci" Nightwish vyhazovem Tarji Turunen jako frontwomanky se uvolnilo místo na vrcholu a hned se do popředí cpe několik kapel, kde největší šanci má Epica. Jenže Xandria se ukázala jako silná konkurence. Zakladetelem je příležitostný zpěvák (skladba "Euphoria"), kytarista a klávesista Marco Heubaumen. Dá se říci, že právě on je jediným stálým členem kapely, zbytek čekala neustálá rošáda. Druhým nejstarším členem je bubeník Gerit Lamm. V roce 2001 nabrali kytaristu Philipa Restemeiera. Basa a zpěv už představovali komplikaci s neustálým střídáním osazenstva, což kapele jako takové podtrhává zbytečně nohy v nějakém posunu do popředí.


"Pray for my soul in this world to deliver me from my sins
Pray..."
- Blood on my Hands
Na pozici zpěvačky jsme měli Nicole Tobien (1997), Lisu Middelhauve (2000 - 2008, 2010), Kerstin Bischof (2009 - 2010), Manuelu Kraller (2010 - 2013) a nyní Dianne van Giersbergen (2013 - současnost). Otázkou je, zda v kapele není nějaký problém, když dochází k takovému střídání zpěvaček. Na albu Neverworld's End (2012) můžeme čekat nádherný soprán vokálistky Manuel Kraller. Jde bohužel o její první a poslední album s Xandrií, takže uroňme slzu a jen čekejme, co bude dál. Tohle album je totiž jedním ze skvostu nejenom mezi symfonickým metalem, ale metalem jako celku. Hit střídá hit a ani na chvíli kapela nenechá posluchače vydechnout. Už velkolepá "A Prophecy of Worlds to Fall" je strhující připomínkou toho, jak má znít symfonický metal v plné parádě. Vedle decentního, ale slušného progresu ze strany nástrojů a přesných kláves zaujme hlavně Manuelin hlas ve fantastických výškách, kdy především v poslední minutě dostávají hlasivky takový záběr, že jsem měl husinu i na sedacím ústrojí. Jak je to slovo? Aha, už vím. Kulervoucí!


"This world has never been
Only for the seeing it will be seen
I was given the seal and the key
And I will keep it until I die"
- A Prophecy of Worlds to Fall

Po epickém nářezu přichází jediný singl z alba a to "Valentine". Další hit se skvělou stavbou, což platí snad pro každou skladbu. Všechny jsou na milimetry přesné. Šlapou jako hodinky a nikdy člověka nenapadne, že by něco mohlo být delší nebo kratší. Samozřejmě je to postaveno na tom, zda holdujete tomuto stylu. Docela by mě zajímalo jaký vliv na toto album měla Manuela, protože kapela si o něčem takovém mohla nechat jenom zdát při poslechu starší tvorby. Jejich písně mě nikdy příliš nebavily, ale tady člověk hltá doslova každý nádech nebo úder do strun, bicích či kláves. Pro mě přichází vrchol v polovině se skladbou "Blood on My Hands" s parádním refrénem. Ozvláštňujícím doplňkem je zvuk houslí Bena Mathota ve skladbě "Call of the Wind" v irském duchu nebo dudy (Uilleann) v "A Thousand Letters", aby se k nám nedonesl určitý stereotyp a přesycenost. Etnické zabarvení některým skladbám opravdu sluší. Na Neverworld's End spolupracoval i Joost van den Broek, jehož někteří znají z After Forever. Zde měl na starosti jak klávesy, tak řízení "orchestru" nebo zvukový design. Za zmínku rozhodně stojí i hojně využívaný sedmičlenný sbor (Fredrik Forsblad, Norbert Swoboda, Anselm Soos, Mani Müller, Klaus Ackermann, Mani Gruber, Marc Zillmann).


"How can I run from this hurting
Neverending pain"
- Valentine

Album Neverworld's End je to nejlepší, co kapela vytvořila. Je lepší než cokoli od Nightwish a o něco horší než The Divine Conspiracy od Epicy. Power metalový nádech tomu přidává slušnou dravost doplněný o lyrický soprán. Potěšujícím faktem je, že Manuela Kraller dává výšky s přehledem i na koncertech. Tak si říkám, že nám to může být už celkem jedno, když je z kola venku, přesto to přidává na uvěřitelnosti, že nejde jen o studiový mix. Tyto kapely hodně těží z filmové inspirace, především ze stránek fantasy. Není ani překvapením jejich inspirace v tvorbě Remote Control. Většina z nich má za svého guru Hanse Zimmera, čekejme tedy čerpání z jeho tvorby nebo používání skladeb jako intra před koncertem. Výjimkou není ani Xandria, která hojně využívá motiv z Temného rytíře. Na albu jsem si u skladby "Euphoria" všiml v refrénu silné podobnosti s motivem ze Shreka. Ale jde asi o náhodu. :) Pokud se ptáte, proč jsem po takové chvále nedal plný počet, tak to má na svědomí hlavně originalita. Xandria se odpoutala od budované image a přešla na Nightwish styl, aby si ukrojila svůj díl slávy. Jejich hudba je sice propracovanější, jenže už budou vždy jen ti další v řadě, stejně jako ostatní. To je asi jediná vada na kráse.

P.S. : Za skladby jsem napsal jejich jednotlivé hodnocení.
Vydání: 24.2. 2012
Vydavatel: Napalm Records
Producent: Marco Heubaum
Členové:
  • Manuela Kraller - zpěv
  • Marco Heubaum – zpěv, kytara, klávesy, producent
  • Philip Restemeier – kytara
  • Nils Middelhauve – basa
  • Gerit Lamm – bicí
1. A Prophecy of Worlds to Fall (7:23)  10/10
2. Valentine (4:11)  9/10
3. Forevermore (4:59)  8/10
4. Euphoria (4:30)  8,5/10
5. Blood On My Hands (4:17)  10/10
6. Soulcrusher (6:11) 9/10
7. The Dream Is Still Alive (4:23)  8/10
8. The Lost Elysion (5:26)  8,5/10
9. Call of the Wind (4:52)  8,5/10
10. A Thousand Letters (4:18)  8/10
11. Cursed (4:10)  8/10
12. The Nomad's Crown (9:02)
  9/10
13. When the Mirror Cracks (4:08 - bonus skladba)  7/10

14. The Sailor and the Sea (3:10 - bonus skladba)  8/10


Celkový čas: 63:42

9/10

17. 11. 2013

Plán útěku (Escape Plan) - Alex Heffes

Plán útěku se dá považovat za první skutečnou spolupráci dvou ikon akčního filmu především let osmdesátých Arnolda Schwarzeneggera a Sylvestera Stalloneho, pokud samozřejmě nepočítám týmovku Postradatelných. Oba herci to zkoušeli po Postradatelných samostatně, jeden v The Last Stand a druhý v Bullet to the Head, čímž si nejspíš dláždili cestu ke společné spolupráci. U fanoušku je odezva samozřejmě pozitivní, ale výsledky z kin ukazují, že vrchol mají oba za sebou a těch pár internetových geeků ani jednoho nespasí, což sólovky naznačily a Plán útěku potvrdil. Ve Spojených státech přišlo chladné přijetí a snímek zachraňoval hlavně asijský trh. Přitom synopse a trailery nevypadaly vůbec špatně. Ray Breslin (Stallone) se živí útěky z vězení, kam je úmyslně zavírán, aby našel případné skuliny a tím zdokonalil vězeňský systém. Teď se dostal do vězení, které je navrženo přesně podle něho, zjistí, že propustka ven se tentokrát nekoná a někdo na něj zároveň ušil boudu. Ve věznici neřádí jen psychopatický ředitel, ale Breslin najde i parťáka do nepohody Emila, kterého představuje Schwarzenegger. Oba se chtějí dostat pryč, musí spojit síly a vypracovat plán útěku.


Alex Heffes toho za sebou příliš nemá, ale dokázal několikrát překvapit, včetně několika ocenění. Po jeho State of Play jsem byl poměrně nadšen, takže jsem doufal v něco podobného i zde. Bohužel jsem nečekal až tolik podobného. Pokud hádáte, že to nejzajímavější na OST Escape Plan pochází právě ze State of Play, tak se nepletete. Přitom je celý soundtrack zahalen do elektronického hávu s orchestrálním doplňkem. Jedná se spíše o rytmické zvuky, které mi často připomenuli Jablonskyho držícího se při zemi. Hlavní motiv, pokud to tedy je hlavní motiv, je slyšitelný v "Enter the Tomb" s táhlým tempem. Ano, tohle pochází právě ze State of Play. Ani si melodii nemusíte přehrávat na jednotném nástroji, jako například klavíru, aby Vás to praštilo přes uši. To samé platí i o "Meeting Rottmeyer" jen v pomalejším provedení. Schválně si poslechněte skladbu "Steven and Cal" nebo "Conspiracy At the Highest Level" ze zmiňovaného filmu. I kdybych nebral v úvahu obšlehnutí hlavní linie, tak State of Play vede díky orchestrálně-strhujícím podání a větší práci s atmosférou. Heffes má v hlavě nejspíš jen tu jednu linku pro špionážní filmy a snaží se ji prodat jak se jen dá. Další náznaky melodie přicházejí třeba ve druhé polovině "The Favour Man", "Breaking Out of the Box", ale největší prostor získává melodie až v závěrečných dvou remixech.


Nechci, aby to vypadalo, že je album špatné. Neposlouchá se zle, je z většiny akční, jen ta kopírka a nulové emoce srážejí výsledek někam na průměr. Jde o další klasicky hybridní soundtrack plný kombinace orchestru, syntetiky a zvuku kytar, což je další spojující element se State of Play. Spíše se tedy poohlédněte po něm. Zpracováním mi přijde mnohem...lidštější a přívětivější než Escape Plan. Kdybych slyšel od Alexe jen tohle album, tak bych ho začal podezírat ze zaměstnání v Remote Control. Dynamikou a zpracováním to přesně pasuje na jejich tvorbu, takže komu to vyhovuje ten bude jako doma.

Tržby v USA : 25 milionů dolarů
Tržby z USA - inflace : ---
Tržby za víkend : 10 milionů dolarů
Tržby celosvětově : 114 milionů dolar
Rozpočet : 50 milionů dolarů
Oscar : ---
Premiéra : 18.10. 2013
Distributor : Lionsgate/Summit
Délka : 116 minut
Žánr : akční, thriller
1.  Bendwater High Security Prison 2:43
2.  Escaping Bendwater 3:30
3.  One Last Job 3:13
4.  Enter The Tomb 2:31
5.  Meeting Rottmeyer 3:47
6.  The Favour Man 3:22
7.  Where Is Here? 4:06
8.  Breaking Out Of The Box 6:14
9.  Breaking Breslin 3:32
10.  Plan B - Introducing Javed 6:07
11.  Striking A Deal With Hobbs 5:05
12.  The Riot 5:05
13.  Goodbye Javed 4:10
14.  The Escape & Finale 10:13
15.  Escape Plan Theme (Remix) 2:10
16.  Escape Plan Theme (Amon Tobin Remix) 2:25

Celkový čas: 68:13

6,5/10

16. 11. 2013

The Hobbit: Desolation of Smaug - trailer 3/rozbor/OST informace

V listopadu k nám dorazil další a nejspíše finální trailer na The Hobbit: Desolation of Smaug přibalený k akci pořádanou režisérem, kde se v různých koutech světa internetovým připojením živě hlásili herci z filmu a odpovídali na otázky fanoušků. Pohodová atmosféra byla cítit jako z dob Pána prstenů a na mě nejvíce zapůsobila Evangeline Lilly jako Tauriel. Úsměv od ucha k uchu si musel získat i poslední skeptiky kolem její postavy, samozřejmě myslím z řad fanoušků. Ti ortodoxnější budou nadávat tak jako tak a nejenom na ní, ale celkově na hromadu změn oproti knize. Pokud jde o trailer, tak ten je jednoznačně nejlepší než všechny, co na dosavadní Bilbovo dobrodružství vyšly. Nové záběry, vynikající hudební doprovod, skvěle vybrané dialogy v parádním zakončení Šmakova hlasu. Jít na tohle v dabingu se rovná hříchu. Benedict Cumberbatch září už na takhle malém prostoru a má šanci stát se stejnou ikonou jako Glum. Nyní jsme pro vás tedy připravili takový menší rozbor traileru i s doprovodnými záběry z traileru. Menší obrázky pochází z teaser traileru a mohou poskytnout nápovědu. Pro zvětšení na ně klikněte.



Avari: Komu postava přijde jako Bard? Otázkou je, kde se nachází a kam směřuje. Má na lodi sudy s trpaslíky viz první teaser trailer.

Alibero: Hned první scéna a už tak epicky vykreslená, trošku mi to přijde jako z počítačové hry. Souhlas s Avarim, hned mi postava připomněla Barda. 


 
Avari: Bilbo začíná podléhat vlivu Prstenu? V pavoučím zajetí nebude mít asi na výběr v jeho použití a záchraně trpaslíků. Martin Freeman bude ve své roli nejspíše excelovat.

kklepkaa: Jsem zvědavá jak bude prsten Bilba ovlivňovat...

Alibero: Scénu s pavouky jsem si oblíbila hned od chvíle, kdy jsem si o ni v knize přečetla. Čekám strach, husí kůži z pavouků a Bilba hrající si s touhou použít Prsten.



Avari: Thorin a jeho majestát. Richard má skutečné charisma pro krále, ale uvidíme, jak herecky zvládne přerod...

kklepkaa: Richard má pro mě podobné charisma jako Viggo v roli Aragorna. Věřím, že nezklame.

Alibero: Bezpochyby skvělý záběr na hrdého Thorina. Těším se až zase zazní jeho hluboký a ohromující hlas.



Avari: Bard se už nejspíš setkal s Thorinem, dostal podezření a nyní si jej ověřuje. Zde mu asi dojde, o co trpaslíkům jde. Thorin je následníkem trůnu.



Avari: Vynikající práce. Podstatně lépe vypadající než v závěru jedničky.

kklepkaa: Na draka všichni čekáme už pomalu dva roky a stále není jisté, že ho uvidíme celého...

Alibero: Po drozdím probuzení se nám drak Smaug už konečně postupně odhaluje.



Avari: Majestátný Erebor. Každý si ho snaží nárokovat, ale boj přijde až o to, co se ukrývá uvnitř.

Alibero: Další nádherný záběr. Jak to jen PJ, že nás vždy zásobí novou, ale vždy dokonalou přírodou. Zřejmě perfektně zvolená lokalita doladěná v počítači. Jako by ty hory k trpaslíkům a tvorům ze Středozemě byly stvořené.



Avari: Nádherné Jezerní město plné detailu. Ve vysokém rozlišení to bude radost pohledět, nemluvě o HFR.

Alibero: Kdo by v tak pěkném domě nechtěl bydlet?




Avari: Trpaslíci se v Jezerním městě asi nesetkají se vřelým přivítáním. Pod schody je Thorin a za ním nejspíše Bard. Otázkou je, co čekat od starosty a (asi) jeho poskoka na schodišti. Čeká nás další Gríma nebo bude v Jezerním městě schnilý i starosta. Kdo by se nechtěl dostat k trpasličímu zlatu, že?

Alibero: Přivítání trpaslíků do Jezerního města, podle knihy si pamatuju, že lidé trpaslíky přijali vřele i s náležitou úctou. Pomohou jim i v jejich cestě do Ereboru?



Avari: Vedle starosty a jeho pravé ruky nás čeká i Bardova rodina, důležitá to část pro vytvoření jeho charakteru. Snad dostanou i nějaký větší prostor, abychom dokázali ve třetím díle prožívat skutečnou Bardovu motivaci.

Alibero: Na Barda se velmi těším a jsem ráda, že pro něj vyhradili větší prostor než v knize. Záběr, kde je se svou rodinou, není vůbec na škodu.




Avari: Uf, celkem zásadní scéna. Gandalf chycen v Dol Gulduru? Krev na tváři? Dozví se právě zde o Sauronovi a nebo jde o něco s šíleným Thráinem? U Jacksona si člověk nemůže být jistý ničím. Dozvíme se až v kině kam záběr zařadit.

Alibero: Pokud je tohle zásadní scéna, tak jsem opravdu zvědavá o co v ní vlastně půjde. Poznání tedy přijde až v kině a člověka to tam táhne pomocí těchto scén o to víc.



Avari: Krásný východ slunce v Jezerním městě. Pro někoho kýč pro někoho umělecký záběr. Miluji paletu barev v Hobitovi. Fantasy jako víno.

Alibero: V traileru nejkrásnější záběr. Jen si to představte, mezi domy probleskávající slunce a kolem padající sněhové vločky, Jezerní město do detailů zpracováné. Petere Jacksone, klobouk dolů!



Avari: Ano, ano! Jackson rozehrává svou osudouvou epickou trilogii s několika liniemi a jednou z těch nejdůležitějších je i návrat Saurona. Oko ještě není plné a Temný pán tudíž sbírá síly na závěrečnou bitvu, která nás čeká v Pánovi prstenů.

kklepkaa: ,,I see you..."

Alibero: Návrat Saurona. Epická záležitost pro celý příběh o Středozemi, proto se těšme na to, co ho započalo.



Avari: Zničený Dol z úvodu Neočekáváné cesty. Erebor je hned na dohled. Uvidíme, jaký význam město dále dostane.



Avari: Tak se nám  Bilbo dostal dovnitř Ereboru. Všude v dohledu jen hromada zlata a drahokamů. Otázkou je, kde máme draka. Je snad pod zlatem? Tolik zlata bude už slušný důvod pro rozpoutání války.

Alibero: Jak si Bilbo poradí se svou novou identitou zloděje? Dokáže přelstít i draka?




Avari: Tak se nám družina dostala za pomocí klíče do Ereboru. Symbol nad dvěřmi nás odkazuje na Arcikam zmíněný v Neočekávané cestě a v tomto traileru, kdy Thranduil Thorinovi říká o tom, jak pátrá po tom, co by mu zaručilo vládu. Právě o Arcikam půjde v první řadě a ten bude důvodem Thorinova pádu...



Avari: Skřet nám říká, že jejich doba znova nastává, čímž naráží na Saurona. Legolas následně nebude asi s říznutím váhat, tedy spíše Thranduil. Patří ke skřetům, co sledují Thorina a ví o Sauronovi, takže o něm ví určitě i Azog, tudíž tu může být propojení se závěrečnou válkou Pěti armád. Sauron tahá v pozadí za nitky? Zaráží mě kvality zpracování, kdy nevím, zda jde o masku či CGI. Zuby, kůže a oči naznačují kombinaci obojího. Skvělá práce.

Alibero: Osobně si myslím, že vytvoření skřetů v LOTRovi je realističtější, než v prvním Hobitovi, tudíž jsem zvědavá i na druhý díl.




Avari: Legolas opět na scéně. Spousta fanynek to určitě uvítá. Já jen doufám, že se bude držet na uzdě a nebude další scéna jako s olifantem. To slaňování za pavoukem se ještě dá. :) Na druhém obrázku už Thorinovi zabavil meč z Neočekáváné cesty. I ten bude mít svůj význam.

kklepkaa: Osobně Legolase vítám a méně uvěřitelným scénám se úplně nebráním...

Alibero: Nenávist ze strany trpaslíků je okatá, budou se tak chovat i k Legolasovi jako v Roklince?



Avari: Družina se blíží ke vstupu do Ereboru. Zajímá mě to město v pozadí. Je to Dol?

Alibero: Další skvělý záběr se sluncem. Co si asi myslí Thorin a očividně Nori, jenž hledí do dáli?


Avari: Tauriel si dokázala za krátkou dobu podmanit nejednoho diváka a to ji na plátně ještě nikdo neviděl. Jackson vytvořil jeden z nejzajímavějších a nejsympatičtějších charakterů, tak jen doufám, že toho využije.

kklepkaa: Osobně v Tauriel zatím nic zvláštního nevidím. Ukáže až film. :)

Alibero: Tauriel jakožto Evangeline Lilly jsem si velmi oblíbila. Jaká bude, to si už z toho mála můžeme domyslet. Okatá je hlavně její nechuť ke skřetům. A třeba ji přivítáme i jako družku Legolase...



Avari: Říkal jsem si, že je mi ten záběr povědomý a taky ano. Scénu jsme mohli vidět v Neočekávané cestě v prologu při ničení Dolu Šmakem. V traileru máme hned tři záběry z této scény. Otázkou je proč. Těžko došly záběry z druhého dílu.

Alibero: Ve Středozemi nejsou zbraně jen nástroje k zabíjení, mají svou historii a jsou nádherně propracované. Třeba toto, nezdá se vám to velmi kreativní? ;)



Avari: Arachnofobici budou mít radost. :)

kklepkaa: Při tomhle obrázku se mi vybavuje scéna s Odulou z PP...

Alibero: Frodo a Sam jsou ve scéně s Odulou skvělí, jak na tom bude Bilbo? Přece jenom je to jeho strýc a Martin Freeman má své kouzlo, takže očekávejme zase jiné pojetí.



Avari: Vypadá to jako Jezerní město. Napadnou ho snad skřeti a Legolas místním pomůže a nebo půjde o opuštěné městečko na pevnině?

kklepkaa: Špičatý ucho opět v akci :))

Alibero: Legolas nám bude opět předvádět, jaký je zdatný elfí válečník.



Avari: Z výtvarného hlediska skvěle řešený Dol Guldur. Rozhodně nejde o místo pro noční táborák.

kklepkaa: Jak znám Smíška s Pipinem, tak těm by asi bylo fuk, kde si opečou slaninku :D
 



Avari: Armády a bitvy ke Středozemi prostě patří. Lidé, elfové a nebo trpaslíci si užívali poměrně dlouho míru, ale vše se změní. Jen si říkám, že armáda nejspíš vychází z Dol Gulduru. Nemám žádný vztyčný bod. Budeme sledovat útok Bílé rady už ve dvojce a nebo si to vše Jackson nechá do závěru, kdy budou (asi) paralelně probíhat dvě bitvy - Bitva pěti armád a vyhnání Saurona?

kklepkaa: Jsem zvědavá jak bude výsledná scéna vypadat. V PP to bylo vždy velkolepé...

Alibero: Můžeme se těšit na stejně epické záběry jako v LOTRovi? Není snad člověka, kterého by to nazajímalo. Já věřím, že budou skvělé, jen doufám, že nebudou působit moc počítačově.





Avari: Gandalf prochází kobkami Dol Gulduru nebo těmi, kde jsou uvězněni nazgůlové. Tvar oceli trochu dává vzpomenout na záběr jeho zajetí ze začátku traileru. Druhý obrázek rozhodně ukazuje hroby černých jezdců. Skvěle řešený záběr ukazující Gandalfovi a Radagastovi prolomení hrobů zevnitř.

kklepkaa: Tohle bude zajisté jedna z těch temnějších scén...

Alibero: Nádherně a detailně propracované stromy i kamenná zřícenina Dol Gulduru. Opravdu mi připadá, že na tom obrázku v pravo je tvář? Bude to asi jen záběrem na větve. ;)




Avari: Balin varuje Thorina a říká mu, že o něho má strach. Ve druhém traileru v závěru jsme mohli vidět stejnou scénu, kdy Thorin mluví o tom, jak neohrozí výpravu kvůli zloději a Balin zdůrazňuje Bilbovo jméno. Nejmoudřejší z trpaslíků asi vidí kam jeho král směřuje a není mu to příliš po chuti. Další dva obrázky jen potvrzují vyostření vztahu mezi Bilbem a Thorinem. Někteří si třeba nevšimli, že Thorin už má jiný meč, kdy mu Orkrist zabavili elfové v Temném hvozdu.

Alibero: Vztah Thorina a Bilba je sám o sobě zapeklitý. Půjdou jejich hádky i do krve? Jak tomu zabrání Balin? Myslím, že můžeme očekávat cokoliv, PJ se nebojí zasahovat a dělat příběh emotivnější.



Avari: Medděd ve své medvědí podobě. Nemohu se dočkat jeho proměny. Jsem zvědav, jak si s tím trikaři poradili. V záběru by měl pronásledovat trpaslíky s Bilbem a Gandalfem. Ti utečou do jeho domu...

kklepkaa: Snad proměna Medděda nebude do očí bijící.

Alibero: Medděd, jedná z mála opravdu zajímavých a nových postav. Čím nás ve filmu překvapí? Jsem na něj zvědavá stejně jako na Smauga. Hlavně na to, jak se s touto rolí Medděda porve jeho představitel Mikael Persbrandt.





Avari: Pro někoho...no, asi pro většinu nejočekávanější postava z celého Hobita. Stačil hlas Benedicta Cumberbatche, aby si podmanil davy a nalákal i ty, kterým nepřišla na chuť pohádková jednička. Je dost možné, že právě zde bude končit druhý díl.

kklepkaa: Nechtěla bych, aby mi Cumberbatche četl před spaním pohádku... :)

Alibero: Trefa do černého, dokonalejší podobu pro hlas draka Samuga bych si nedokázala představit. To bude husina v kinech! Vítej Benedicte. :)



Avari: Už aby to tu bylo! A pak čekat zase rok.

Hodnocení traileru: 

Avari 9/10
Alibero 10/10
kklepkaa 10/10

Přidávám další záběry ve slušném rozlišení. Pro zvětšení opět klikněte na obrázek.














Do toho se nám dnes objevily ukázky ze soundtracku. Z každé skladby si můžete ZDE poslechnout půl minuty, ale nic moc to o výsledku neřekne, snad jen, že hned úvodní skladba začíná poměrně netradičně a temněji. Budeme muset tedy počkat až v prosinci vyjde OST oficiálně. Přidávám i seznam skladeb a povedenou titulní píseň, která mě dostala hlavně textem, ale více až v samotné recenzi OST. Co Vy říkáte na píseň?



Disk 1

Klasické vydání
  1. The Quest for Erebor
  2. Wilderland
  3. The House of Beorn
  4. Mirkwood
  5. Flies and Spiders
  6. The Woodland Realm
  7. Feast of Starlight
  8. Barrels Out of Bond
  9. The Forest River
  10. Bard, a Man of Lake-Town
  11. The High Fells
  12. The Nature of Evil
  13. Protector of the Common Folk

Disk 2

Speciální edice
  1. Thrice Welcome
  2. Girion, Lord of Dale
  3. Durin's Foke
  4. In the Shadow of the Mountain
  5. A Spell of Concealment
  6. On the Doorstep
  7. The Courage of Hobbits
  8. Inside Information
  9. Kingsfoil
  10. A Liar and a Thief
  11. The Hunters
  12. Smaug
  13. My Armor Is Iron
  14. I See Fire (Ed Sheeran)
  15. Beyond the Forest 

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Affiliate Network Reviews